We wszystkie niedziele lipca turystyczny skład retro kursuje szlakiem kolejowym wzdłuż Doliny Popradu z Nowego Sącza przez Piwniczną  i Muszynę. Dotychczas wakacyjny pociąg retro jeździł trasą z Nowego Sącza do Chabówki. Jednak w tym roku z powodu naprawy osuniętego toru w Limanowej w tym roku zmieniono trasę przejazdu na równie ciekawą i atrakcyjną turystycznie w Dolinie Popradu.

Skład pociągu zestawiony jest z historycznej lokomotywy spalinowej SM42-1006 w malowaniu z lat 70. XX wieku oraz odrestaurowanych wagonów pasażerskich z lat 30 i 60. XX wieku. Jest także wagon pocztowy z 1923 roku służący obecnie jako kawiarnia i mobilny punkt informacji turystycznej. Turyści jadący składem mają możliwość wyboru różnych wariantów podróży i zatrzymania się w celu zwiedzenia muszyńskich ogrodów sensorycznych, muzeum regionalnego lub przejechania do Krynicy i wizyty na Górze Parkowej lub na deptaku i w domu zdrojowym.

W pociągu nie brakuje atrakcji – pasażerów odwiedzi przewodnik, będą rozdawane informatory turystyczne, będzie też można spróbować produktów regionalnych. Dla najmłodszych uczestników przejazdu i całych rodzin przewidziano dodatkowe niespodzianki.

Pociąg retro odjeżdża w niedziele o godzinie 10:11. Po dwóch godzinach jazdy dociera do Krynicy. Powrót pociągu retro z Krynicy o godzinie 16:07.