Para buch, koła w ruch. Rusza VI Edycja Małopolskich Szlaków Turystki Kolejowej!

IMG_0198-850x567

Po ponad półrocznej przerwie zabytkowe parowozy znów wyjadą zaprezentować się na małopolskich torach. To jedna z niewielu okazji aby zobaczyć żywą historię naszej kolei. Będzie skromniej niż zwykle, bo przejazdów zaplanowano tylko 10 ale odbędą się na wielu trasach i po raz pierwszy będą także transmitowane na żywo w Internecie.  

Lokomotywy na parę oraz zabytkowe wagony z drewnianymi ławkami wyjadą na tory podczas przejazdów jakie zaplanowano we wrześniu i październiku do Nowego Sącza, Muszyny, Krynicy, Biecza, Gorlic, Tarnowa, Tuchowa i Żabna.

Do przejazdów zostanie wykorzystana unikatowa kolekcja sprawnych, zabytkowych lokomotyw i wagonów z pierwszej połowy XX wieku stacjonujących w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Jest to jedyne w Polsce muzeum, które utrzymuje w pełnej sprawności aż cztery parowozy oraz historyczne wagony pasażerskie i towarowe.

W projekcie będzie można uczestniczyć na kilka sposobów – jadąc pociągiem, oglądając skład podczas postojów na stacjach a także on-line. Transmisja online jest nowością tegorocznej edycji – przejazdy pociągów będzie można oglądać na żywo w mediach społecznościowych – na Facebooku i Youtube. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów przejazdy będą organizowane zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi.

Organizatorem przejazdów będzie Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy z PKP CARGO. Projekt wsparło finansowo Województwo Małopolskie w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej projektu: www.kolejegalicyjskie.pl


Wykaz terminów pociągów historycznych w Małopolsce – jesień 2020:

26 września (sobota) – Nowy Sącz – Muszyna, Muszyna – Krynica oraz Muszyna – Żegiestów

27 września (niedziela) – Nowy Sącz – Biecz, Biecz – Gorlice

3 października (sobota) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów – Żabno

4 października (niedziela) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów – Żabno

11 listopada (środa, święto) – Chabówka – Nowy Sącz

5 grudnia (sobota) – Chabówka – Mszana Dolna, Chabówka – Rabka Zaryte


Rezerwacja biletów: www.kolejegalicyjskie.pl/rozklad-jazdy/

Przejazdy pociągów retro będą urozmaicone o dodatkowe atrakcje – m.in. występy artystyczne, udział grup rekonstrukcji, zwiedzanie ciekawych miejsc, konkursy i gry z nagrodami – szczegóły w programach poszczególnych przejazdów.

Rezerwacja biletów: www.kolejegalicyjskie.pl/rozklad-jazdy/

Na przejazdy zapraszają organizatorzy:

PKP Cargo, Województwo Małopolskie i Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei

Skip to content