W dniach 2 i 3 grudnia odbyły się ostatnie przejazdy w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej w 2017 roku. 

W 2017 roku zorganizowano blisko 40 przejazdów zabytkowych pociągów w ramach cyklu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Już teraz wiadomo, że z przejazdów skorzystało w tym roku ponad 10 000 osób – turystów i mieszkańców Małopolski.

Skład pociągu zestawiono z w pełni sprawnego parowozu OKz32 z 1934 roku który do lat 70. kursował na trasie z Krakowa do Zakopanego oraz wagonów z lat 1925-1930.

Po przyjeździe do Zakopanego uczestnikom zaproponowano ciekawy program aktywizujący obejmujący m.in. zwiedzanie zakopiańskich atrakcji z przewodnikiem, wizytę na Gubałówce, a nawet kąpiel w ciepłym basenie! O dobry nastrój w pociągu zadba wędrujący po wagonach góralski zespół muzyczny. Przejazd zakończy się wspólną biesiadą przy ognisku na terenie Skansenu w Chabówce.

Z kolei w niedzielę, odbyły się dwa przejazdy na trasie z Chabówki do Mszany Dolnej, promujące historię dawnej kolei galicyjskiej. Niespodzianką będzie wizyta samego św. Mikołaja, który odwiedził uczestników przejazdu.