Wakacyjne pociągi retro  Chabówka – Kasina Wielka

W każdą sobotę oraz niedzielę wakacji Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce oraz PKP CARGO organizują przejazdy historycznymi pociągami złożonymi z zabytkowych wagonów z przed 80-ciu lat a także lokomotywy parowej. Jest to pełna niezapomnianych wrażeń, niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku.

Uczestnicy jadąc fragmentem przepięknej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej mogą z okien pociągu poczuć niezwykle piękny i historyczny walor tej trasy a także podziwiać urokliwe i niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym okolice Beskidu Wyspowego.

0133_i

 

We wszystkie weekendy wakacyjne zapraszamy na przejażdżki pociągami retro. Podróż zabytkowym pociągiem zestawionym z lokomotywy parowej i wagonów sprzed 80-ciu lat to dla wszystkich pełna niezapomnianych wrażeń niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku. Pociąg przemierzy trasę z Chabówki przez Rabkę Zdrój do KASINY WIELKIEJ – jednej z najpiękniej i najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce u stóp Śnieżnicy.

Kasina Wielka to rodzinna miejscowość Justyny Kowalczyk. To właśnie tutaj swoje filmy realizowali laureaci Oscarów, Steven Spielberg czy Andrzej Wajda. To niepowtarzalna atrakcja do przejazdu pociągiem po jednym z najpiękniejszych fragmentów Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, która do dziś zachowała swój niepowtarzalny, oryginalny i historyczny wygląd.

Podczas postoju na stacji w Kasinie Wielkiej, pasażerowie pociągu będą mogli skorzystać z przejazdu krzesełkową koleją linową „Śnieżnica”, skąd można podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego.
Stacja kolei linowej znajduje praktycznie przy samej stacji PKP. Pociąg retro będzie czekał na pasażerów 1 godzinę 20 minut, tak by wszyscy chętni mieli czas na odpoczynek, by następnie pociągiem retro wrócić do Chabówki. Na stacji czynna będzie również restauracja. To najlepszy pomysł na miłe spędzenie czasu z dala od współczesności w przepięknej scenerii.

Rozkład jazdy i cennik pociągów PKP CARGO-RETRO na trasie Chabówka – Kasina Wielka

Dokładne informacje na temat przejazdów a także galerie zdjęć znajdują się na stronie organizatora: www.skansenchabowka.pl

Skansen Taboru Kolejowego zaprasza na coroczną imprezę pt. „Parowozjada” w ramach cyklu Lato z parowozami w dniach 20-21 lipca 2019 w Chabówce. Szczegółowy program imprezy zostanie podany do wiadomości na stronie internetowej Skansenu.