Pociąg retro z Nowego Sącza do Biecza – prawdziwej perły Małopolski
- Termin
- 24.09.2023 (niedziela)
- Trasa
- Nowy Sącz - Grybów - Stróże - Gorlice Zagórzany - Biecz - Nowy Sącz
- Czas trwania przejazdu
- cały dzień
- Skład pociągu
Lokomotywa parowa Ty2-911 ze składem zabytkowych wagonów z lat 30-60. XX wieku.
Uczestnikom przejazdu proponujemy:
- 116 km podróży liniami kolejowymi 96 i 108 – historycznymi fragmentami Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, w tym szczególnie malowniczym odcinkiem Kamionka Wielka – Grybów, nazywany „polskim semmeringiem” z uwagi na niespotykane ułożenie torów w trudnym, górskim terenie
- udział w obchodach 145-lecia kolei na Sądecczyźnie
- zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Nowosądeckiego
- pikniki promocyjne podczas postojów na stacjach Grybów i Gorlice Zagórzany
- ciekawy program aktywizujący przygotowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Bieczu, w tym zwiedzanie średniowiecznego Miasta Biecz
- ciepły poczęstunek w pociągu dla każdego posiadacza biletu
- udział przewodników turystycznych
- udział animatorów w historycznych strojach kolejarzy i pasażerów z przełomu XIX i XX wieku
- możliwość przejazdu dodatkowym kursem Biecz – Gorlice – Biecz, zorganizowanym we współpracy z samorządami Biecza i Gorlic
- możliwość skorzystania z oferty wagonu barowego.
W trosce o bezpieczeństwo uczestników przejazd pociągu będzie realizowany zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi dla transportu publicznego.
Dokładny program atrakcji podczas przejazdu zostanie przesłany uczestnikom na kilka dni przed odjazdem.
Zatwierdzony rozkład jazdy:
09:00 – odjazd ze stacji Nowy Sącz
09:26 – 09:36 – postój na stacji Ptaszkowa
09:52 – 10:22 – postój na stacji Grybów
10:28 – 11:03 – postój na stacji Stróże
11:33 – 12:13- postój na stacji Gorlice Zagórzany
12:24– przyjazd do stacji Biecz
12:24 – 16:10 – czas wolny na zwiedzanie Biecza, w tym samym czasie skład pociągu wykona dodatkowy, ogólnodostępny kurs Biecz – Gorlice – Biecz – sprawdź rozkład jazdy
16:10– odjazd ze stacji Biecz w drogę powrotną
16:21 – 16:31 – postój na stacji Gorlice Zagórzany
17:01 – 17:11 – postój na stacji Stróże
17:17 – 17:32 – postój na stacji Grybów
17:48 – 17:54 – postój na stacji Ptaszkowa
18:20– przyjazd do Nowego Sącza
Uwagi organizacyjne:
Masz pytanie? Sprawdź najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi – FAQ.
Regulamin przejazdów i rezerwacji można sprawdzić klikając tutaj.
Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi, skontaktuj się z nami pod poniższymi adresami:
Telefon: 500 559 942, e-mail: kontakt@nsmk.pl